Wydłużenie otwartego naboru na członka konsorcjum w ramach konkursu ABM/...

StartOLD Aktualne naboryWydłużenie otwartego naboru...

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w otwartym naborze na członka konsorcjum w projekcie niekomercyjnego badania klinicznego w obszarze psychiatrii i neurologii – ABM/2021/2

Celem naboru jest wyłonienie instytucji, która wystąpi w roli członka Konsorcjum w planowanym do złożenia wniosku w Konkursie na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze neurologii i psychiatrii – ABM/2021/2 organizowanym przez Agencję Badań Medycznych.

Zgłoszenia do naboru można składać w terminie od 17 maja do 18 czerwca * za pośrednictwem formularza: Zalacznik_Formularz_zgloszeniowy.docx (20,2 KB).

W naborze mogą uczestniczyć tylko i wyłączenie podmioty wymienione w art. 37ia ust. 1 ustawy prawo farmaceutyczne z dnia 6 września 2001 roku. Konsorcjanci będą zobowiązani do realizacji zadań Konsorcjum zgonie z wymaganiami i zapisami regulaminu konkursu ABM/2021/2 – https://abm.gov.pl/pl/konkursy/aktualne-nabory-1/807,Konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-w-psychiatrii-i-neurologii-ABM20212.html

Gdański Uniwersytet Medyczny planuje złożenie wniosków w Konkursie na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze neurologii i psychiatrii – ABM/2021/2

Do obowiązków członka Konsorcjum należeć będzie wspólna realizacja projektu pod względem merytorycznym wraz z Liderem i pozostałymi Konsorcjantami, tzn. uczestnictwie w tworzeniu projektu badania klinicznego, w tym w szczególności w przygotowaniu założeń Wniosku, w projektowaniu protokołu badania klinicznego, uczestnictwo w procesie rejestracji badania oraz w analizie danych będących wynikiem badania klinicznego. Lider i członkowie Konsorcjum będą prowadzić wspólną politykę finansową (uczestniczyć w ponoszeniu kosztów związanych z realizacją Projektu) objętą Umową Konsorcjum, a także będą, na tej samej podstawie, wzajemnie zobowiązani do wspólnego dążenia do osiągnięcia celu Projektu. Są w tym zakresie również zobligowani do skoordynowanego działania.

Instytucja dokonująca zgłoszenia zobowiązana jest do uzyskania zgody Badacza/Osoby odpowiedzialnej merytorycznie za projekt.

Wybór instytucji zaproszonych do tworzenia Konsorcjum zostanie dokonany na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Analizy zgłoszeń dokona Komisja składająca się z:
  1. Głównego Badacza lub wskazanego przez niego członka zespołu badawczego,
  2. Kierownika Działu Badań Klinicznych Niekomercyjnych

Ocena zgłoszeń uwzględniać będzie:

  1. Zgodność działania potencjalnego Konsorcjanta z celami Konsorcjum,
  2. Deklarowanego wkładu potencjalnego Konsorcjanta w realizację celu Konsorcjum,
  3. Potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.

Informacja o podmiotach wybranych do pełnienia funkcji członków Konsorcjum zostanie podana niezwłocznie po zakończeniu naboru na stronie internetowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Maksymalna liczba instytucji wyłonionych w naborze do pełnienia roli członka Konsorcjum wynosi 3. Organizator naboru zastrzega sobie prawo do wyłonienia mniejszej niż maksymalna liczby Konsorcjantów lub niewyłonienia żadnego, w sytuacji, gdy zgłoszenia nie będą spełniały wymogów:

  1. Zgodności działań potencjalnego Konsorcjanta z celami Konsorcjum,
  2. Deklarowanego wkładu potencjalnego Konsorcjanta w realizację celu Konsorcjum,
  3. Dostatecznego doświadczenia w realizacji badań klinicznych,
  4. Dostatecznego potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.

Każdy z członków komisji dokona oceny punktowej zgłoszeń na podstawie następujących kryteriów:

  1. Ocena potencjału naukowo-technicznego kandydata (całego podmiotu) (0-10 pkt)
  2. Ocena potencjału finansowego kandydata (całego podmiotu) (0-5 pkt)
  3. Ocena potencjału administracyjnego (całego podmiotu) (0-5 pkt)
  4. Ocena potencjału klinicznego i naukowego jednostki organizacyjnej (dedykowanego oddziału/klinika) (0-30 pkt).

Na podstawie sumy punktów przyznanych przez wszystkich członków komisji zostanie utworzona lista rankingowa kandydatów. Kandydat z najwyższą liczbą punktów zostanie wybrany na partnera konsorcjum.

Gdański Uniwersytet Medyczny zastrzega sobie prawo do:
  1. Podpisania umowy konsorcjum z kandydatem, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione,
  2. Unieważnienia naboru bez podania przyczyny w każdym czasie.

Adres nadsyłania zgłoszeń: dnbk@gumed.edu.pl, magdalena.leszczynska-wiloch@gumed.edu.pl

Informacji dotyczących aplikacji udziela Piotr Kraszewski, Dział Niekomercyjnych Badań Klinicznych, tel.58 349 10 56, piotr.kraszewski@gumed.edu.pl.